Mada

SUKNELIŲ GIDAS

Kaip atrasti tinkamiausią suknelę? Jų pasirinkimas toks didelis, tačiau kaip iš visų išsirinkti vienintelę? Mylimiausios suknelės atradimo paslaptis yra tinkamas modelis, o jį galime išsirinkti tik gerai pažinusios savo figūrą. Tad leiskimės į pažintį!

Įprastai skiriami 4 figūrų tipai, kuriems būdingos tam tikros proporcijos. Svarbu tai, kad mūsų figūra gali būti ir kelių figūros tipų mišinys, todėl visada verta įvertinti tai, kaip mes jaučiamės ir koks yra galutinis įvaizdžio rezultatas.

Kriaušės figūros tipas

Kriaušės (arba trikampio formos) figūros tipas turi platesnius klubus, siauresnę pečių liniją ir ryškų liemenį. Kriaušės figūrai liemens grožis turėtų būti pagrindinis akcentas, todėl šiai figūrai A formos suknelė yra pati tinkamiausia. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į V formos suknelės iškirptę, nes tokios linijos dar labiau prailgina siluetą ir išryškina visus privalumus. Kriaušės figūrai puikiai tinka suknelės su sagutėmis, sukuriančiomis V formos iškirptę, ir diržiuku, pabrėžiančiu dailų liemenį.

Smėlio laikrodžio figūros tipas

Smėlio laikrodžio figūra įprastai turi didesnę krūtinę ir klubus bei siauresnį liemenį. Toks siluetas yra simetriškas, todėl šiam figūros tipui tinka daugiausiai drabužių modelių. Tinkamiausia suknelė būtų ta, kuri pabrėžtų visus privalumus. Smėlio laikrodžio figūrai puikiai tinka prigludusios suknelės, kurių siluetas atspindi kūno linijas, taip pat visos suknelės su diržu. Tinkamiausia kaklo linija yra V forma, bet puikiai tinka ir apvali, tačiau tuomet drabužio iškirptė turėtų būti neprigludusi prie pat mūsų kaklo.

Obuolio figūros tipas

Obuolio formos figūra pasižymi tuo, kad ji yra proporcinga. Siluetui būdinga didesnė krūtinė ir ne tokia ryški liemens linija. Renkantis tinkamus drabužių modelius, obuolio figūros tipui tinka diržai, kurie sukurtų liemens liniją. Šiam siluetui tinka suknelės su plevėsuojančiu ir „pilnesniu“ sijonu. Labiausiai tinkama kaklo linija yra V formos, tokia iškirptė iškart nukreipia dėmesį ties liemeniu. Obuolio tipo figūrai tinka tunikos formos suknelės, kurios neišryškina liemens, jeigu kartais to nenorime, ir parodo gražias kojas.

Atletiškas figūros tipas

Atletiška arba stačiakampio formos figūra turi vienodo pločio pečių ir klubų linijas, toks siluetas neturi ryškaus liemens ir pasižymi aukštu ūgiu. Atletiškam figūros tipui labiausiai tinka apvalus kaklas, kuris sušvelnina pečių liniją, o apatinėje dalyje geriausia rinkti platėjančius siluetus. Vertėtų ieškoti tokios suknelės, kuri užpildo klubus, todėl visi A formos sijonai, turintys daugiau apimties ties klubais, puikiai tinka šiam figūros tipui.

Tinkamo silueto atradimas yra kaip meno kūrinys: vienus dalykus išryškiname, kitus kiek paslepiame, taip sukuriame harmoniją ir išgauname tobulą rezultatą. Tačiau kaip ir kiekviename kūrinyje svarbiausias yra jausmas, jeigu jausimės puikiai – mes spindėsime, džiuginsime save ir kitus!

Žiūrėti visus įrašus