Mada

Sijonų dėvėjimo ABC: kokį modelį rinktis ir prie ko jį derinti?

Sijonų dėvėjimo ABC: kokį modelį rinktis ir prie ko jį derinti?

Dažnai galima išgirsti, kad sijonai tinka kiekvienai moteriai. Tačiau tikrai ne vienai moteriai jų taip ir nepavyko prisijaukinti – ir dažniausiai tik todėl, kad nežino, kokie jai labiausiai tinka ir kaip geriausia juos derinti. Paprasčiausias būdas atrasti tai, kas tinka, yra rengtis pagal savo figūros tipą. Tačiau ir tai nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Todėl skubame į pagalbą – paruošėme atmintinę, kuri kiekvienai padės su sijonu ne tik atrodyti, bet ir jaustis tobulai. 

Smėlio laikrodis 

Sijonų dėvėjimo ABC: kokį modelį rinktis ir prie ko jį derinti?

Jeigu jūsų figūra – vadinamasis smėlio laikrodis, jums tobulai tiks pieštukinis sijonas. Šio tipo sijonai aptempia kūno formas, taip puikiai pabrėždami natūralius privalumus. 

Tačiau svarbu ne tik sijono modelis, bet ir jo medžiaga. Smėlio laikrodžio figūrą labiausiai pabrėšite pasirinkusios vienspalvį, tvirtos medžiagos pieštukinį sijoną ir derinsite jį su liemenį pabrėžiančia palaidine. Derindamos kitus drabužius taip pat nebijokite pabrėžti liemenį – taip geriausiai atsiskleis jūsų figūros linkiai. 

Jums labiausiai tiks kvadratinės, V ar širdelės formos palaidinių ar megztinių iškirptės. Taip pat puikiai tiks ir įdomių modelių palaidinės – susiaučiamos per priekį ar paryškintos diržu. Vėsesniu metų laiku galite rinktis liemenuotus švarkus, kuris pabrėš jūsų kūno siluetą. Jei ieškote ne tik jūsų figūrai tinkamo, bet ir itin madingo švarkelio, neapsistokite ties įprastais vienspalviais variantais – šiais metais drąsiai rinkitės leopardinius ar languotus raštus. Taip pat neprašausite su vienspalviu, tačiau ryškiu švarkeliu. O jei esate pasiryžusi dar labiau pagyvinti savo įvaizdį, rinkitės šių metų hitą – odinį švarką.

Lieknas sudėjimas

Sijonų dėvėjimo ABC: kokį modelį rinktis ir prie ko jį derinti?

Jeigu esate itin liekno sudėjimo, jums puikiai tiks A silueto sijonai – išplatėdami į apačią jie sukuria kūno linkių iliuziją. A silueto sijonų yra įvairiausių ilgių, tad jei norite parodyti savo kojas, galite rinktis ne tik romantiškuosius, laisvai plazdančius midi sijonus, bet ir gerokai trumpesnius. 

Šio tipo sijonus rinkitės lengvos medžiagos – pavyzdžiui, šilkinius, plonos medvilnės ar viskozės. Ir nebūtinai vienspalvius, jie gali būti ir raštuoti – taip optiškai padidės klubai. 

Jeigu jūsų figūra liekna, prie sijono priderinkite diržą – jis pabrėš jūsų kūno linkius ir sukurs vapsvos liemens efektą. Savo lengvą A silueto sijoną vasarą derinkite su lengvais marškinėliais, šaltesniu sezonu – sunkesniu megztiniu. Viršutinę dalį sukiškite į vidų, kad matytųsi jūsų diržas. Šiais metais diržai populiarūs kaip niekada – jie kaip tik tapo viena svarbiausių įvaizdžio detalių. Stiliaus ikonos į madą grąžino ne tik didelius, bet ir ryškiaspalvius, akį traukiančius diržus, kurie pabrėžia ne tik liemenį, bet ir pagyvina visą įvaizdį. 

Kriaušė

Sijonų dėvėjimo ABC: kokį modelį rinktis ir prie ko jį derinti?

Kriaušės formos figūrai taip pat tinkamiausi A silueto sijonai – ypač ilgesni, žemiau kelių. Tokie sijonai išryškina liemenį ir optiškai sumažina klubus – tiesa, tuomet, kai sijonas yra vienspalvis, geriausia – tamsios spalvos. Viršutinės dalies drabužiai neturėtų būti tamsesni nei sijonas.

Šalia sijono rinkitės ryškiaspalves arba įvairiais raštais margintas palaidines ir marškinėlius. Tai sukurs balansą jūsų figūrai ir sukurs smėlio laikrodžio iliuziją. Kaip tik šiais metais visų geriausių pasaulio mados namų podiumuose karaliauja ryškios spalvos – ypač ugninė raudona, oranžinė, geltona ir akį tikrai traukianti ciano mėlyna. O ir iš madingų raštų šiemet tikrai yra ką pasirinkti – neprašausite nei su gėlėmis, nei su tigriniais ar leopardiniais raštais. Beje, prie sijono drąsiai rinkitės kardiganus ar trumpesnius švarkelius, kurie optiškai šiek tiek padidindami viršutinę dalį siluetui suteiks balansą. 

Obuolys

Sijonų dėvėjimo ABC: kokį modelį rinktis ir prie ko jį derinti?

Jei esate obuolio figūros tipo savininkė, savo figūrą labiausiai pabrėšite pasirinkusi sijoną aukštu liemeniu. Geriausia, jei šis sijonas taip pat turės skeltuką – taip galėsite pademonstruoti savo dailias kojas.

Obuolio figūros savininkėms geriausia rinktis storesnės medžiagos sijonus – taip optiškai sukuriamas smėlio laikrodžio figūros efektas. Laisvalaikiui išbandykite džinsinius sijonus, o štai kelionei į biurą – storesnio satino ar velveto.

Geriausias obuolio figūros tipo savininkių draugas – diržas. Šis aksesuaras sukuria liemens iliuziją, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad jis būtų tamsios spalvos. Beje, jis – ne vienintelis pagalbininkas. Prie sijonų derinkite V iškirptės palaidines, kurios optiškai prailgins viršutinę dalį. Šalia tokios palaidinės galite priderinti ryškiaspalvę skarelę, kuri tikrai pagyvins visą įvaizdį. 

Tačiau nepamirškite, kad drabužių derinimas nėra vien taisyklės, bet ir smagi pramoga, todėl nebijokite eksperimentuoti ir išbandyti drabužių, kurie iš pirmo žvilgsnio jums gali pasirodyti visai netinkami – galbūt juos pirmiausia tiesiog reikia pasimatuoti. Savo stilių rasite tik nebijodamos išbandyti naujus ir netikėtus derinius.

Žiūrėti visus įrašus