Mada

Ruošiatės virtualiam susitikimui? Jums būtina žinoti šiuos 5 dalykus

Ruošiatės virtualiam susitikimui? Jums būtina žinoti šiuos 5 dalykus

Virtualūs darbo susitikimai net ir pandemijai pasibaigus liko tokie pat įprasti kaip ir realūs. Ir nors toks susitikimų formatas jau tapo kasdieniu, vis dar kyla klausimas, ką dėvėti jų metu yra priimtina. Ar galiu jiems rinktis sportinį kostiumą? O gal privalau sėdėti su kostiumėliu, kurį dėviu ofise? Visi atsakymai į šiuos klausimus – tinklaraščio įraše.

Nuotolinio darbo aprangos stiliaus karalius – „Smart Casual“

Ruošiatės virtualiam susitikimui? Jums būtina žinoti šiuos 5 dalykus

Jei jūsų darbovietė reikalauja, kad darbuotojai į biurą rengtųsi griežtus kostiumėlius ar kostiumus, darbui namuose toks aprangos kodas nėra pats tinkamiausias. Tad savo kostiumėlio galite be reikalo „netrinti“ ir pakabinti jį į spintą. Mat susitikimams persikėlus iš realybės į virtualią erdvę, pasikeitė ir taisyklės. Tinkamiausias aprangos stilius įvairiems virtualiems susitikimams yra vadinamasis „smart casual“, kai oficialesni drabužiai derinami su laisvalaikio. Tad užuot prie marškinių derinusi griežtą švarką, ant jų užsidėkite paprastą V apykaklės megztinį arba vietoj jų rinkitės megztinį aukštesniu kaklu. Šiltesniu sezonu galite rinktis polo marškinėlius ar per laisvesnę palaidinę. 

Patogumas ar oficialumas?

Ruošiatės virtualiam susitikimui? Jums būtina žinoti šiuos 5 dalykus

„Smart casual“ stilius suteikia, kas darbui namuose – tiesiog būtina – patogumą. Tad būtinai atkreipkite dėmesį į drabužių medžiagą – rinkitės tokius, kuriuose yra elastano. Taip drabužiai nevaržys judesių, o jūs nejusite diskomforto, net jei virtualiuose susitikimuose teks praleisti ilgas valandas. Tačiau nepamirškite – tai vis tiek yra darbo susitikimas! Todėl nesirinkite per daug kasdienės aprangos, kad ir kokia ji būtų patogi. Turime omenyje paprasčiausius marškinėlius, ypač ant šleikučių – jie gali sudaryti įspūdį, kad esate netvarkinga ar rimtai nepriimate verslo susitikimo, kuriame dalyvaujate. Tiesa, paprastus marškinėlius visada galite dėvėti po patogiu švarkeliu ar megztuku. 

Kodėl svarbu nepamiršti kelnių?

Ruošiatės virtualiam susitikimui? Jums būtina žinoti šiuos 5 dalykus

Tiesa, svarbu neįsipatoginti per daug – ypač jei nenorite raudonuoti sutikusios kolegas biure. Internete apstu juokelių apie tai, kaip žmonės, pamiršę, kad sėdi tik su apatiniais, virtualaus susitikimo metu atsistoja ir atsiskleidžia visu gražumu. Nepatariame rinktis ir sportinių kelnių, kurios jums atsistojus visiškai sugadins gerai apgalvotą viršutinės dalies įvaizdį – vietoj jų geriau užsidėkite patogias kelnes ar džinsus. 

Ryškioms spalvoms – ne?

Ruošiatės virtualiam susitikimui? Jums būtina žinoti šiuos 5 dalykus

Tiesa, svarbu ne tik drabužių siluetai ar patogumas, bet ir spalvos. Juk darbuojantis nuotoliniu būdu ir taip apstu dalykų, kurie gali blaškyti dėmesį, tad virtualiam susitikimui apsirėdžiusi ryškiai rožiniais drabužiais tikriausiai labiau susikaupti kolegoms nepadėsite. Kita vertus, jei virtualaus susitikimo metu pristatinėjate ką nors svarbaus ir norite, kad visas dėmesys būtų skirtas būtent jums, drąsiai rinkitės ryškesnį švarkelį ar megztinį – pavyzdžiui, avietinės, citrininės ar rugiagėlės mėlynos spalvos. Vis tik, jei be ryškių spalvų gyventi tiesiog negalite, pasistenkite, kad tik vienas drabužis būtų ryškiaspalvis – pavyzdžiui, ryški palaidinė ir neutralesnės spalvos švarkas. 

Geriausi draugai – aksesuarai

Ruošiatės virtualiam susitikimui? Jums būtina žinoti šiuos 5 dalykus

Tai, kad susitikime dalyvaujate virtualiai, nereiškia, kad turite pamiršti stiliaus „aukštuomenę“ – aksesuarus, kurie pagyvina bet kokį derinį. Savo įvaizdį galite pagyvinti ne tik įprastais aksesuarais – tokiais kaip didesni auskarai ar kaklo papuošalai. Drąsiai rinkitės įvairiaspalves, įdomių raštų skareles. Be to, nepamirškite, kad jūsų šukuosena taip pat yra svarbi įvaizdžio dalis. Tad virtualiems susitikimams galite rinktis ir įvairius lankelius, kurie šių metų rudenį vėl tapo tikru mados klyksmu. Tačiau atkreipkite dėmesį, ar jūsų papuošalai nėra labai ryškių spalvų – jie, kaip ir per daug ryškūs drabužiai, gali blaškyti. Taip pat venkite ir apyrankių, kurios gali per daug barškėti ir trukdyti kitiems susitikimo dalyviams. 

Virtualių susitikimų aprangos kodo atmintinė:

  • Nesirinkite griežtų kostiumėlių, vietoj jų – lengvo silueto švarkelius ir oficialesnius megztinius;
  • Atkreipkite dėmesį į drabužių medžiagas – jie turi būti tamprūs, kad visą dieną sėdėdama prie kompiuterio jaustumėtės komfortiškai, o jūsų judesiai nebūtų suvaržyti;
  • Visada dėvėkite kelnes ar sijoną, o sportines kelnes pasilikite laisvalaikiui;
  • Atsargiai rinkitės ryškių spalvų drabužius – derinkite juos su neutralesniais atspalviais, ypač jei nenorite tapti įdomesnė už susitikimo metu aptariamą informaciją;
  • Ir priešingai – pristatydama kokį nors svarbų projektą ar ataskaitą kaip tik rinkitės ryškesnius drabužius – taip kolegos dėmesį koncentruos būtent į jus; 
  • Nepamirškite aksesuarų – jie pagyvins jūsų įvaizdį. Tiesa, atkreipkite dėmesį, ar papuošalai per daug nebarška, mat taip jie gali trukdyti susitikimą tiek jums, tiek kolegoms. 
Žiūrėti visus įrašus