Mada

LAISVĖ KŪNUI, SIELAI IR STILIUI

Parduotuvių vitrinose vis daugiau ir daugiau matome vadinamojo oversize tipo drabužių. Mados kontekste žodis oversize reiškia padidintą, tarsi ne mūsų dydžio aprangą. Šis terminas apibūdina tokius drabužius, kurie neturi griežto silueto, yra laisvi ir neįrėmina kūno linijų.

Drabužių siluetų laisvėjimas

Dėvint oversize modelio drabužius, svarbiausia yra išlaikyti tinkamas proporcijas. Vienas iš populiariausių oversize tipo drabužių derinimo būdų – kurti siluetų kontrastus. Vyraujanti stilizavimo taisyklė skelbia – jeigu palaidinė yra padidinto dydžio, tuomet kelnės turėtų būti siauresnės, taip sukuriant kontrastą. Tačiau šiandien mados pasaulis vis labiau pereina prie drabužių siluetų laisvėjimo, o prioritetu tampa patogumas. Prie laisvo modelio palaidinės galime drąsiai rinktis platėjančias kelnes – svarbiausia išlaikyti harmoniją ir natūralų laisvumo dvelksmą.

Patogumas ir grožis

Gana dažna nuomonė, kad oversize tipo drabužiai padidina mūsų kūno linijas ir taip jis atrodo stambesnis, tačiau tai yra mitas. Tinkamai parinkti oversize tipo drabužiai dėl jų laisvo kritimo sukuria vertikalias linijas, prailgina siluetą bei maskuoja nepageidaujamas išryškinti vietas.

Vertėtų atsiminti, kad siekiant išgauti oversize efektą reikėtų laikytis įprastinių apsipirkimo įpročių, tai reiškia, kad perkame savo dydžio drabužius, o laisvo silueto įspūdį sukurs pats rūbas, kuris yra oversize modelio. Pasitaiko, jog nerandame mums patinkančių oversize tipo drabužių, tokiu atveju juos galime susikurti patys – belieka eksperimentuoti, rinktis keliais dydžiais didesnius drabužius nei įprastai ir taip susikurti norimą įvaizdį.

Laisvė kūnui ir sielai

Oversize aprangos privalumas yra tas, kad įvaizdis sukurtas iš laisvai plevėsuojančių drabužių yra tam tikra žinutė, pareiškimas. Oversize rūbai sukuria stilingą, paslaptingą ir bohemiškai nerūpestingą įvaizdį. Be to, laisvi drabužiai reikalauja ir didelių aksesuarų: skrybėlių, akinių, papuošalų, o tai yra drąsių ir savimi pasitikinčių asmenybių pareiškimas. Oversize tipo apranga visada atrodo išskirtinai, o svarbiausiai, tokie drabužiai yra patogūs – nevaržo mūsų kūno ir išlaisvina sielą kūrybiškumui…

Žiūrėti visus įrašus