Įkvėpimai

Ir dirbančioms mamoms, ir motyvacijos ieškančioms verslininkėms – 5 „Netflix“ serialai, kurie įkvėps

Netflix serialai mamoms ir verslininkems

Verslo susitikimai, ataskaitos, nesibaigiantys darbai, vaikai, laisvalaikis – visa tai suderinti kartais atrodo net ir neįmanoma. Tačiau dažnai moterys, atrodo, sugeba puikiai tarp visų gyvenimo aspektų išlaviruoti. Vis tik ne visada viskas vyksta taip sklandžiai, kaip norėtume, dėl to ima svirti rankos. Motyvacijos, pasitikėjimo savimi ir laiko pritrūksta ne tik savo karjeros kelią tik pradedančioms ar savo verslą norinčioms pradėti moterims, bet patyrusioms verslininkėms ar aukštas pareigas užimančioms karjeristėms. Tačiau kartais atsakymo ar įkvėpimo nereikia ieškoti toli – užtenka išgirsti kitų įkvepiančių moterų istorijas. Tad paruošėme sąrašą serialų, kurie įkvėps kiekvieną, kuri suabejojo savo galimybėmis.

1. „Girl Boss“

Girl Boss

Kaip sufleruoja ir pats serialo pavadinimas, jo siužetas sukasi aplink įkvėpiančią moterį, kuriančią savo verslą. Šis vos vieno sezono trukmės serialas yra paremtas vienos labiausiai įkvepiančių visų laikų moterų – antreprenerės Sofijos Amoruso  – gyvenimu. Būdama vos 22-ejų Sofija „Ebay“ platformoje pradėjo perpardavinėti nešiotus drabužius. Jos sunkus darbas atsipirko – galiausiai ji įkūrė kompaniją „Nasty Girl“, uždirbančią milijonus dolerių. Pačios Sofijos turto vertė dabar siekia beveik 300 milijonų JAV dolerių.

Ir nors atrodo, kad moteris suderino viską – ir meilę madai bei drabužiams, ir verslą, jos kelias į sėkmę nebuvo nei trumpas, nei lengvas. Pirmiausia jai reikėjo suprasti, ką reiškia būti savo pačios verslininke. Tad nesvarbu – ar kaupiate ryžtą įkurti savo verslą, ar patiriate sunkumų bandydama jį užauginti, ar tiesiog norite pakeisti savo karjeros kryptį, šis serialas jus tikrai įkvėps ir suteiks ryžto siekti to, ko norite.

2. „Working Moms“

Working momsKaip suspėti praktiškai tuo pačiu metu ir pamaitinti kūdikį, ir išplauti drabužius, ir atsakyti į visus elektroninius laiškus, ir sudalyvauti virtualiame verslo susitikime žino tik dirbančios mamos. Ir ne tik žino, bet ir sugeba viską suderinti bei įgyvendinti kaip profesionalės. 

Vis tik toks žongliravimas gyvenime yra ne tik nelengvas, bet sekinantis iššūkis. Tad svarbiausia gyvenime turėti į ką atsiremti – o kas geriau gali suprasti tokius iššūkius, nei kitos dirbančios mamos? Būtent apie tokių draugių grupelę pasakoja serialas „Working Moms“. Jame kiekviena dirbanti mama ne tik atras dalelę savęs, bet ir pagaliau galės atsikvėpti pamačiusi, kad ir kitos moterys susiduria su panašiais sunkumais.

3. „Bridgerton“

Bridgerton filmasNuostabūs XIX a. kostiumai, muzika ir užburianti meilės istorija – ko daugiau galima norėti po ilgos darbo dienos? Ir visą tai siūlo užburiantis „Bridgerton“ serialo pasaulis. Čia susipina viskas – meilė, drama, juokas, ašaros, seksualumas ir… Londono aukštuomenės skandalai, kuriuos visada pasiruošusi atskleisti paslaptinga rašytoja, platinanti savo laikraštuką. 

Serialas koncentruojasi į Bridžertonų šeimos vaikų meilės istorijas – pirmojoje dalyje tinkamo jaunikio reikia vyriausiajai šeimos dukrai Dafnei. Tačiau ji įsimyli visai ne tą vyrą, kurį numatė merginos šeima. Ir nors šis serialas iš pažiūros skamba kaip dar viena periodinė drama, taip tikrai nėra – jis paliečia problemas, iki šiol svarbias ir šiandienos moterims.

4. „Maid“

Maid filmasŠis serialas pasakoja jaunos, vienišos mamos Alex istoriją. Moteris kenčia nuo smurto artimoje aplinkoje, o kartu stengiasi rūpintis ir užauginti savo mažametę dukrą bei suteikti jai geresnį gyvenimą. Ji stengiasi pabėgti nuo smurtaujančio partnerio ir susirasti darbą, kad galėtų susikurti naują gyvenimą. 

Taip serialas paliečia itin svarbias problemas – ne tik smurto artimoje aplinkoje, bet ir spragas Jungtinių Valstijų socialinės apsaugos sistemoje. Serialas atskleidžia, kokios stiprios yra moterys ir kaip net pačiose sudėtingiausiose situacijose sugeba rasti išeitį. Šis serialas, paremtas Stephanie Land istorija ir memuarais, ne tik sugraudins, bet ir įkvėps kiekvieną moterį, susiduriančią su sunkumais.

5. „Queen’s Gambit“

Queens Gambit

Ne vieną prestižinį apdovanojimą susižėręs „Queen’s Gambit“ pasakoja sudėtingą šachmatų vunderkindės, našlaitės Beth Harmon gyvenimo istoriją. Šiame seriale užburia ne tik pati istorija ir meistriška vaidyba, bet ir scenografija. Serialas pasakoja Beth gyvenimo istoriją – nuo vaikystės Kentukio našlaičių namuose, kur atsiskleidė pirmieji jos genialumo požymiai, iki didžiųjų tarptautinių šachmatų turnyrų.

Tačiau tai nėra paprasta istorija apie genialumą – serialas neria į priklausomybės nuo raminamųjų ir alkoholio temas bei gilinasi į veikėjos obsesiją tobulybei. O kartu narplioja jos patirtus iššūkius konkurencingame šachmatų pasaulyje, kuriame domina vyrai. 

Šį serialą privalu pamatyti kiekvienai moteriai, kuri abejoja savo galimybėmis ir dvejoja, ar tikrai gali pasiekti tai, ko trokšta.

Žiūrėti visus įrašus